Tor Silesia Ring Główny (Śląsk)

ul. Lotnicza 5-7

INFO

Silesia Ring to tor samochodowy zlokalizowany w Kamieniu Śląskim, nieopodal Opola. Jako drugi obiekt w Polsce uzyskał on homologację Polskiego Związku Motorowego, która pozwala na organizowanie wyścigów samochodowych rangi Mistrzostw Polski. Składa się on z pętli głównej, ale też toru kartingowego. Tor Silesia Ring powstał w 2016 roku wskutek przekształcenia nieczynnego lotniska. Inwestorzy zrewitalizowali nawierzchnię, a także zaadaptowali budynki na potrzeby realizacji motoryzacyjnych imprez, szkoleń i różnych wydarzeń. Zdaniem osób z branży motosportu tor w Opolu cechuje się jedną z najlepszych konfiguracji tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Tor wyścigowy Silesia Ring Główny

Tor wyścigowy Silesia Ring Główny to drugi pod względem długości tor w Polsce. Nitka ma długość 3600 m i szerokość 12-15 metrów. Na uwagę tu zasługuje prosta (600m), która pozwala na sprawdzenie osiągów aut i rozpędzenie się do zawrotnej prędkości, co nie byłoby możliwe poza torem. Tor Silesia Ring to miejsce, w którym emocji zaznają zarówno kierowcy początkujący, jak i zawodowcy. Swoje umiejętności można sprawdzić i podszkolić na 15 zakrętach (9 w prawo, 6 w lewo) – niektóre. Z nich są naprawdę trudne technicznie i wymagają sporych umiejętności. Tor samochodowy Silesia Ring posiada odwodnienie liniowe, które sprawia, że kierowcy mogą zmagać się na nim nawet podczas opadów. Dodatkowym atutem obiektu jest profesjonalny pomiar czasu przejazdów.

Jazda po torze Silesia Ring

Jak szybko do setki rozpędzi się Mustang? Jak w zakrętach trzyma się Porsche? Jak mruczy silnik Audi? Wszystko to możesz sprawdzić, gdy zdecydujesz się na jazdę po torze Silesia Ring! W tej prestiżowej lokalizacji, na torze, po którym jeżdżą zawodowy i który rekomendują osobistości z branży w Europie, możesz teraz Ty zaszaleć. Siądź za kierownicą jednego z naszych supersamochodów i sprawdź, jakie emocje będą Ci towarzyszyć. Jesteśmy pewni, że niezapomniane! Jazda po torze Silesia Ring to gratka dla każdego fana motoryzacji, luksusowych aut, adrenaliny – będziesz zadowolony!

Przejażdżka po torze Silesia Ring na prezent

Wizyta na torze Opole może być nie tylko porcją emocji dla Ciebie, ale i dla kogoś, komu chcesz sprawić wyjątkowy prezent! Przejażdżka po torze Silesia Ring na prezent będzie dobrym wyborem dla każdego, bez względu na płeć czy wiek! Zamów voucher na turboprezent z okazji dnia chłopaka, rocznicy ślubu, urodzin czy dowolnej okazji. Jesteśmy przekonani, że obdarowana osoba będzie zachwycona i nie zapomni tego niecodziennego podarunku!

SAMOCHODY DOSTĘPNE NA TYM TORZE