Tor Poznań Główny

ul. Wyścigowa 3
Przeźmierowo
Sprawdź: Mapa Google

 

INFO

Jest to jeden z najstarszych torów wyścigowych w Polsce. Zlokalizowany na granicy osiedla Ławica i Przeźmierowa tor w Poznaniu, funkcjonuje od 1977 roku obiekt i ma sporo do zaoferowania. Poza bogatą historią warto wspomnieć, że jest to niezwykle nowoczesny tor z najdłuższą w kraju nitką. Uznawany za bardzo dynamiczny, a zarazem techniczny obiekt, tor Poznań cieszy się popularnością wśród fanów motoryzacji, którzy chcą spróbować swoich sił za kółkiem. Należy on do Automobilklubu Wielkopolskiego, a na jego terenie odbywają się liczne wydarzenia sportowe. Warto też wspomnieć, że tor w Poznaniu jest też miejscem, w którym rozgrywane są wyścigi samochodowe i motocyklowe, zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim.

Tor wyścigowy Poznań

Tor wyścigowy Poznań to jeden z najbardziej profesjonalnych obiektów w Polsce. Jako jedyny w Polsce otrzymał światową homologację wyścigową FIA i europejską UEM. Jest zbudowany z toru samochodowo-motocyklowego o długości 4085 m oraz toru kartingowego z pętlą o długości 1480 m. Szerokość nitek wynosi 12 m. Obiekt uznawany jest przez ekspertów za najlepszy w Polsce, więc spełni on oczekiwania zarówno kierowców-amatorów, jak i zawodowców. Na uwagę zasługuje świetna nawierzchnia i profesjonalny charakter toru – 14 zakrętów oraz liczne długie odcinki równego asfaltu zachęcają, by nieco zaszaleć! Tym bardziej, że tor wyścigowy Poznań to znakomita przyczepność oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie szybkiej jazdy.

Jazda po torze Poznań

Wizyta na torze to nie tylko okazja to poznania tego wyjątkowego na mapie Polski obiektu i podziwiania, jak radzą sobie inni kierowcy. To też możliwość, by osobiście zasiąść za kółkiem luksusowego auta i sprawdzić, co ma do zaoferowania. Jazda po torze Poznań rozwieje Twoje wątpliwości, jak czują się rajdowcy, gdy wyjeżdżają na tor! W ile do setki rozpędza się Porsche? Jak w zakrętach trzyma się Mustang? Jaki dźwięk wydaje BMW, gdy wbijasz gaz do dechy? Odpowiedź na te i inne pytania możesz poznać osobiście, decydując się na przejażdżkę po torze w Poznaniu! To atrakcja dla fanów szybkiej jazdy, adrenaliny, supersamochodów i atrakcji, które zostają w pamięci na dłużej.

Przejażdżka po torze Poznań na prezent

Jeśli głowisz się nad prezentem dla znajomego albo bliskiej osoby, a wiesz, że szybkie auta i dreszczyk emocji to coś, co przypadnie mu do gustu – warto postawić na voucher na turboprezent. Przejażdżka po torze w Poznaniu na prezent będzie świetnym pomysłem na podarunek np. z okazji dnia chłopaka, walentynek, rocznicy ślubu, urodzin czy przejścia na emeryturę. Może też być ciekawą atrakcją na różnego rodzaju wydarzenia, jak choćby impreza integracyjna zespołu czy wieczór kawalerski. Tor Poznań pętla główna na pewno sprosta oczekiwaniom wszystkich uczestników wydarzenia, a emocji nie zabraknie!

- odległość 125km od Gorzowa Wielkopolskiego
- odległość 140km od Bydgoszczy
- odległość 180 km od Wrocławia

SAMOCHODY DOSTĘPNE NA TYM TORZE